top of page
  • Karel Schmiedberger

Po roce zase Vánoce


Vánoční světýlka

Vánoce. Svátky klidu a míru. Pro někoho spíše čas stresů, nestíhání a zápasů s balícím papírem. Ani u nás v LYOTRADE nepanuje jasná shoda, jak se k tomuto ročnímu času postavit a jak ho vnímat. Jak ale Vánoce ovlivňují byznys s lyofilizátory?

Zatím ještě nejsme tak daleko, že by konec roku znamenal největší nápor objednávek. Tedy v našem případě. S blížícím se koncem roku už vlastně počítáme s tradiční dvojicí překážek. Tou první je, že naši dodavatelé ten nápor objednávek zpravidla mají a tak je potřeba počítat s tím, že je to všechno nebo nic. Co se prostě nestihne do cca poloviny prosince, to se v daném roce neuskuteční.

Tím druhým jsou dny volna. Letos je de facto celorepublikové volno od pátku 19.12. a patrně potrvá do pondělí 6. ledna. V tomhle období nikdo nebude opracovávat hliník nebo ocel, nikdo nebude expedovat řídící jednotky a nikdo nebude vyrábět vakuové vývěvy. Jsou to takové letní prázdniny na steroidech - kratší, ale zato s téměř 100% (ne)účastí.

To oboje v důsledku znamená jediné - delší dodací lhůty, protože tyto dva týdny vlastně nejde počítat. Co si budeme povídat, i my si po náročném roce (LYOTRADE je pro nás tři stále druhé zaměstnání) rádi odpočineme v rodinném kruhu od shonu, broušení železných jeklů, přenášení těžkého AMARU a asi i od sebe navzájem. :)

Jenomže znám sebe (a Pavel to asi bude mít podobné), že toho klidu a míru zase nemůže být přespříliš. Teplo domácího krbu (radiátoru) tak dává po čase odpočinku také možnost k přemýšlení, co udělat jinak a lépe. Tipuju, že tak 28. prosince si začnu procházet možné výstavy, kde bychom mohli AMARU ukázat dalším lidem nebo si aspoň projdu připravované anglické stránky s cílem něco dodělat nebo aspoň ještě jednou zkontrolovat.

Jsou to vlastně takové tradiční podnikatelské Vánoce. Nejprve útěk z práce k rodině a následné svrbění prstů důsledkem nových nápadů z odpočinuté mysli. Hlavně ani jedno nepřehánět.

Hezké svátky, pevné zdraví a úspěšný vstup do Nového roku Vám všem!


14 zobrazení
bottom of page