top of page
  • Karel Schmiedberger

Jaký byl rok 2018


2018 sunset

Rok se s rokem sešel a opět si musíme zvykat na nové číslo při psaní letopočtu. To je tedy asi ten nejlepší čas zhodnotit, jak se vydařil rok minulý. To je současně nejlepší způsob jak se připravit na rok příchozí.

Rok 2018 byl konečně rokem, kdy jsme skutečně začali prodávat AMARU. Stali jsme se tak jakousi plnohodnotnou firmou, která spotřebované zdroje také dokáže proměnit na smysluplný výstup. Ono taky přestávalo být zábavné léta neustále investovat vlastní peníze do vývoje.

Přineslo to však s sebou novou dimenzi zodpovědnosti. Když neustále ladíte a vylepšujete přístroj, který máte zavřený ve sklepě činžovního domu, netrápí vás řada věcí. Jakmile si váš výtvor někdo objedná, docela to změní úhel pohledu. Nejlépe, když dotyčný zákazník sídlí 3 hodiny cesty od vás - tímto zdravíme manžele Bláhovy! :)

Manžele Bláhovi | LaL Lyofood, s.r.o.

První dodané AMARU - duben 2018

Můžete klidně trávit měsíce a celé roky testováním vašeho výrobku, ale nikdo jej neotestuje tak dobře jako uživatelé. Díky nim jsme navíc získali zcela zdarma další hlavy produkující další nápady na zlepšení.

Celý rok jsme průběžně zkoušeli lyofilizovat nové a nové potraviny. Díky zájemcům o AMARU jsme také měli příležitost vyzkoušet lyofilizaci uspávadla pro ZOO, zvířecí placenty nebo nejpálivější chilli papričky na světě.

Ostatně díky našim testům a novým článkům zde na blogu jsme se taky trochu loni dostali do médií. Nebyl to tentokrát rozhlas, ale internetový magazín Vitalia.cz, kde vyšel článek Suší jídlo mrazem. Lyofilizace potravin má budoucnost, věří výrobce.

Díky důvěře nadšenců a podnikavých lidí napříč celou republikou jsme nakonec vydělali nějaké peníze. Kdo by pomýšlel na výběr vlastních vkladů do firmy, je na omylu. Přednost dostalo vybavení dílny a my tak konečně mohli pořídit profesionální svářecí stůl, 3D tiskárnu, řadu drobných nástrojů a nakonec i nový počítač pro záznam dat u Lyona, protože starý notebook už byl u brány na věčnost. To vše nám v letošním roce pomůže nejen s výrobou, ale i vývojem dalších AMARU a vychytávek.

Z celkového pohledu byl 2018 dobrý rok a nezbývá než si přát, aby 2019 byl ještě lepší. Mnoho úspěchů, jak osobních tak podnikatelských, tak přejeme Vám - našim stávajícím i potenciálním zákazníkům.

Karel, Honza, Pavel a AMARU :)


38 zobrazení
bottom of page