top of page
  • Karel Schmiedberger

Balení lyofilizovaných potravin

Aktualizováno: 12. 7. 2023


Vakuově balené lyofilizované jogurty

Uvažujete o výrobě vlastních lyofilizovaných potravin? Určitě je potřeba také zvážit, jak výsledný produkt dostat až k zákazníkovi v perfektním stavu. Řada prodejců nabízí lyofilizované ovoce s přívlastkem "křupavé", ale často když si balení takového ovoce koupíte, je spíše gumové. Dalším faktorem je také trvanlivost. Nač omezovat produkt na pár měsíců, když datum expirace může být prodlouženo o celé roky jenom díky správnému balení.

Jak uchránit vámi lyofilizované potraviny před zpětným nabíráním vlhkosti záleží především na způsobu, kterým chcete svůj produkt prezentovat. Má vydržet v původním stavu nějaký ten měsíc nebo klidně i roky?

Absorbér kyslíku

Jde o malý sáček vhozený do zataveného pytlíku spolu s potravinami. Je to asi nejméně efektivní způsob, ale zároveň nejlevnější. Absorbéry kyslíku mohou dobře posloužit, pokud zboží jde rychle na odbyt a chcete jej zachovat křupavé po krátkou dobu.


Díky pohlcení kyslíku zůstává v sáčku vyšší podíl dusíku, coby inertního plynu. Nejde tak přímo o boj s vlhkostí, ale s degradací potraviny jako takové.


Silikagel

Asi jste už někdy u potravin našli malý pytlíček a v něm kuličky. To je silikagel, který je určený, aby do sebe nasával vlhkost. Funkce je tedy podobná jako u absorbéru kyslíku, ale tentokrát se snažíme potraviny uchránit před vlhkostí v zataveném nebo vakuovém sáčku.


Silikagel je vhodný zejména, pokud nemáte jistotu, že všechen obsah balení je dobře usušen. Typicky třeba bobuloviny v celku - zde stačí jedna nebo dvě borůvky, které slupka uchránila před vysušením mrazem a tyto dokážou znehodnotit celý obsah balení. Silikagel tak může vlhkost nasát do sebe a prodloužit životnost baleného produktu.

Vakuové balení

Hodně zákazníků počítá do začátku s nákladem na vakuovou baličku. Trochu překvapivě se jim tento krok snažím rozmlouvat, ačkoliv balení ve vakuu sami používáme pro testy zákaznických produktů.


Od našich stávajících zákazníků máme zpětnou vazbu, že potraviny nebalí do vakua, ale pouze do zatavovacích pytlíků (zpravidla DoyPack) a pouze někteří přidají právě pytlíček se silikagelem nebo absorbér kyslíku. Svým zákazníkům slibují 1 rok trvanlivost a nikdy neměli problém.
Vakuově zabalený lyofilizovaný sýr

Vakuové balení však může mít smysl, pokud plánujete nabízet jídlo s delší trvanlivostí nebo odolné balení, např. expediční jídlo. V tom případě vás tolik nezajímá "krása" obalu, jako jeho vlastnosti a za úvahu stojí i hliníkové pytlíky, které dovnitř nepropouští ani světlo.


Nevýhodou vakuového balení může být rozdrcení křehkých potravin usušených mrazem. Pro maximální vzhled a současně funkčnost tak nastupuje současně nejnákladnější řešení a sice ochranná atmosféra.

Ochranná atmosféra

Princip je jednoduchý, balička odebere vzduch a nahradí jej inertním plynem, zpravidla dusíkem nebo CO2. Potraviny je tak možné balit třeba do krabičky nebo pytlíku bez rizika rozdrcení potraviny podtlakem tak jako u špatně nastavené vakuové baličky. Jde však taky o nejdražší variantu, co se nákladů na pořízení týče.


1 005 zobrazení
bottom of page